تستر پرتابل

pیortabl

 

دانلود کاتالوگ 

دانلود نرم افزار 28630157612072750109

 

 

 

دستگاه های mtr312  به دو مدل تقسیم می شوند

MTR312/D  

با استفاده از بار مصرفی همراه دستگاه به صورت تک مرحله ای (با قطع بار مشترک) و دو مرحله ای بدون قطع بار مشترک انجام می شود .بطوریکه با اطلاع مشترک فیوز مشترک قطع و در تکقاز دو سیم و در سه فاز سه سیم با گیره سوسماری به ترتیب فازها و نول متصل می گردد و سریعا کنتور خطاگیری و مجددا برق مشترک متصل می گردد این آزمایش در مدت زمان ۳۰ ثانیه قابل انجام است.

MTR312/C  

این دستگاه قابل  اتصال به یک یا سه کلمپ سه فاز بوده  و آزمایش کنتور بدون قطع بار مشترک انجام می شود.این دستگاه مناسب کنتورهای دیماندی می باشد چون هر کلمپ بر روی سیم مجزا شده هرفاز با توجه به جهتجریان نصب شده و چهار سیم به ترتیب نول و سه ولتاژ فازهای سه گانه متصل می گردد و خطاگیری انجام می شود.

 

 

 

مشخصات پنل  MTR312

MTR312 با بهره گيري از Poly phase Multifunction Energy meter  كه بر اساس مشخصات  فني سازنده آن دارای  دقت۰٫۱ % طبق استانداردهای IEC60687,IEC61036,IEC61268,IEC62053-21,IEC62053 22,IEC62053-23   را در اندازه گيري و محاسبات دارد ، علاوه بر استفاده بعنوان کنتور مادر ، قابليت تست كنتورهاي سه فاز و تكفاز ,نمایش پارامترها ی الکتریکی و ثبت اطلاعات شرایط تست را داراست و دقت نهایی۰/۵درصد می باشد.

در استفاده ازدستگاه در صورت نیاز اطلاعات مشتركين منطقه توسط نرم افزار دستگاه به حافظه آن انتقال يابد . در نهايت اطلاعات مشتركيني كه كنتور آنها توسط اين دستگاه تست مي شوداعم از مشترکینی که قبلا اطلاعات آنها وارد شده و یا در زمان تست اطلاعات توسط اپراتور وارد شود علاوه بر امکان مشاهده و جستجو در نمایشگر آن ، در قالب بانك اطلاعاتي SQL توسط واسطه USB ازروي حافظه دستگاه به كامپيوترانتقال مي يابد و فایل خروجی  اکسل بنا به درخواست مصرف کننده قابل طراحی و تغییر می باشد.

امکان تهیه فایل پشتیبان و دیگر فایلهای مورد استفاده به درخواست مشتری وجود دارد.

 

 

 

نکات قابل توجه در مورد  MTR312

۱ : در تست کنتورهای مستقیم معمولا کابل وارد کنتور  شده و بصورت کابل  خارج شده است لذا جدا کردن سیمها از یکدیگر و نصب کلمپ ممکن نیست و فضای محدود بین سیمها اجازه این کار را نمی دهد ولی در دستگاه مدل MTR312/D فقط چهار اتصال در پای فیوز ها یا پریز چهارخانه موجود در محل نصب می کنید.

۲ : در بسیاری از مراجعات مصرف مشترک صفر است و نیاز است بار مصرفی همراه داشته باشیم که نوع MTR312/D  بار مصرفی همراه دستگاه است و هیچ گونه دستگاه اضافی یا مصرف کننده در جهت جریان و غیره لازم نیست.

۳ :  برای کنترل خطای بی باری کنتور و بررسی برق غیر مجاز احتمالی  برق مشترک باید قطع شود لذا با MTR312/D  فوی خطاگیری و خطا ثبت می گردد.

 

قابليت هاي كلي MTR312

 • توانايي ثبت و ذخيره اطلاعات بيش از ۳۵۷۵ مشترك با حدود ۶۰مورد اطلاعات  برای هر واحد
 • استفاده بانك اطلاعاتي قدرتمند SQL SERVER    جهت سازماندهي و طبقه بندي اطلاعات
 • استفاده از نرم افزار ریپورتر جهت تهیه گزارشات مدیریتی ،تست و بازرسی
 • داراي پورت USB جهت دریافت و ارسال اطلاعات به PC وبالعکس برطبق روز کار و مامور
 • داراي LCD 8/3 اینچ back light  دارگرافیکی
 • داراي منوهاي نرم افزاري و فارسی گويا و با قابليت اعمال تغييرات (سفارشي)
 • دارای واحد خطا گیری و محاسبه گر
 • قابلیت نمایش پا رامترهای مورد نیاز مثل ولتاژ جریان توان اکتیو توان راکتیو  توان ظاهری کسینوس فی و فرکانس برای هر فاز در صفحه مجزا
 • دارای پالس خروجی اکتیو و راکتیو جهت ارسال به محاسبه گرها خطا فرعی
 • دارای ورودی جهت اتصال فتو اسکنر های(دوربین ) کنتور های الکترو مکانیکی و دیجیتال
 • گواهی کالیبراسیون از مراجع معتبر
 • دارای بار مصرفیتکفاز و سه فاز جهت سهولت تست کنتور در محل در یک مجموعه.
 • حداقل اتصالات جهت تست کنتور.
 • امکان استفاده سنسور پالس و شاسی برای خطاگیری.
 • عدم نياز به باتري جهت كاركردو نگهداری اطلاعات .

 

 

 

معرفی پنل MTR312:

 

 

  کلید PWR : جهت روشن یا خاموش کردن دستگاه

  کلید Test :  جهت اعمال پالس کنتور تحت تست

  کلید Esc : جهت بازگشت به منوی قبلی و در نهایت اصلی

   کلید های جهتی  ÜÞÛÝ : برای حرکت روی گزینه های قابل انتخاب

   کلید ورود Ã : برای انتخاب گزینه مورد نظر و ذخیره اطلاعات

کلید های عددی : جهت وارد کردن اعداد مورد نیاز در دستگاه

  کلید های  Page Up , Page Down: جهت رفتن به صفحه بعدی یا قبلی

کانکتور USB  : جهت اتصال به کامپیوتر و تبادل اطلاعات

 

 

معرفي منوي نمایشگر پنل MT312   

اين دستگاه داراي ۴ گزينه انتخاب در منوي اوليه خود به صورت زير ميباشد.

که با استفاده از کلید Þ ویا Ý میتوان روی منو حرکت کرد و با فشردن کلید Ã گزینه مورد نظررا انتخاب  نمود .  برای بازگشت به صفحه اصلی بایستی کلید ESC را فشار دهیم.

در ادامه به معرفي هر یک از اين گزینه ها  مي پردازيم :

à پرونده

دراين منو از کاربر خواسته میشود که مشخصات اولیه کنتور مورد تست که شامل شماره پرونده ویا  شماره ساختمانی میباشد را وارد نماید . برای كاربر دستگاه با وارد كردن شماره دو حالت پيش مي آيد . نخست اينكه  شماره پرونده در حافظه دستگاه وجود دارد  ( اطلاعاتي از قبل در حافظه دستگاه وجود دارد) و از کاربر پرسیده میشود آیا قصد جایگزینی را دارد یا خیر . قابل توجه است که درصورت تست کنتور در گذشته تاریخ تست آن در پایین صفحه قابل مشاهده خواهد بود .

حالت دوم اينكه اين شماره پرونده جديد است و براي اولين بار ثبت مي گردد و بايستي در صفحه بعدي اطلاعات مشترك به صورت دستي وارد گردند كه این اطلاعات عبارتست  از :

با فشردن کلیدÞ به صفحه بعدی میرویم . در این صفحه بایستی عیوب کنتور که تا ۶ مورد میتواند باشد و همچنین موارد اصلاح که دو مورد می تواند باشد ،  را با استفاده از کلید های جهتی  Ü و  Ûانتخاب نماییم .

سپس با فشردن کلیدÞ به صفحه بعدی میرویم . این بخش به صورت زیر میباشد .

دراین قسمت بایستی کارکرد های اکتیو ۱و۲و۳ ونیز جمع کارکرد وارد گردد.تعداد فاز کنتور که ۱ یا ۳ خواهد بود وارد میگرددو سپس کارکرد راکتیو وارد میگردد. چنانچه کنتور دارای نوسان خطا باشد بایستی با استفاده از کلیدهای جهتی  Ü و  Ûگزینه دارد انتخاب شود . در انتهای این صفحه دیماند مشترک بایستی ثبت گردد.

جستجو

جهت مراجعه مجدد به اقدامات قبلی و نتایج تست در قسمت پرونده با وارد کردن شماره بدنه اکتیو و یا شماره پرونده اطلاعات مشترک قابل دسترسی میباشد وعلاوه بر دسترسی امکان تغییر اطلاعات و یا اصلاح و یا عدم اصلاح با انتخاب کاربر وجود دارد .

à خطا گیری

در اين بخش ميبايست  ضريب KT  كه بيانگر دوربركيلو وات يا پالس كنتور تحت تست است را انتخاب كنيم  . اين ضرايب از قبل در حافظه دستگاه ذخيره شده اند و فقط بايد بر اساس كنتور مشترك انتخاب شوند . ( قابل ذكر است كه در صورت نياز به ضرايب خاص كنتور كه در حافظه موجود نباشد ، قابليت ايجاد ضرايب دلخواه در زمان برنامه ريزي دستگاه فراهم ميباشد .)  پس از تعيين KT  متناسب ،و ورود پالس کنتور از طریق دوربین و یا کلید خطاي  كنتور اکتیو در مقابل سطر ERROR A%  مشاهده مي شود .و همچنین با ورود پالس کنتور از طریق دوربین و یا کلید خطاي کنتور راکتیو   در سطر ERROR R% در صورت نياز قابل مشاهده خواهد بود .

à اندازه گیری

در اين منو مشخصات ولتاژ و جريان – توان اكتيو و راكتيو وتوان ظاهری وفرکانس و ضرايب توان هر فاز بصورت جداگانه در زمان تست ديده ميشوند و جهت رویت فازهای دیگر کافی است با فشاردادن کلید  Þ ویا Ýبه فاز بعدی یعنی فاز Tفاز,Sرفت و یا برگشت.

قابل ذكر است كه در صورت استفاده از دستگاه جهت تست كنتورهاي تكفاز فقط قسمت مربوط به فاز R استفاده ميشود .

Mode )کنترل شمارنده(

در مواردی مثل احتمال دستکاری در نمراتور یا درست نبودن دور بر کیلووات کنتور با شمارنده ، کنترل سلامت شمارنده مورد نیاز است این mode  در قسمت اندازه گیری بعد از نمایش پارامترهای فاز Tنمایش داده می شود.

در این مود می­توان از طریق انرژی کارکرد نمراتور کنتور تحت تست را کنترل کرد بدین صورت که کارکرد کنتور تحت تست وقتی هیچ جریانی از آن عبور نمی­کند درE1 وارد می­شود بعد با اعمال جریان به کنتور تحت تست که این جریان از دستگاه تست نیز عبور می­کند EΔ  در E2 (واحد w.h) ثبت می­شود و مجموع E1 و E2 در E3نمایش داده می­شود (E1+E2=E3) . حال با گذشت زمان کارکرد کنتور تحت تست باید به E3 برسد .

 

 

لازم به ذکر است به فرض کنتور دو رقم اعشار دارد و عدد ۲۲٫۸۶ KWH را نشان می­دهد چون نمی­دانیم عدد ۲۲٫۸۶۱ است یا ۲۲٫۸۶۹ لذا بهتر است به محض رسیدن به (مثلاٌ) ۲۲٫۸۷ از این مود استفاده شود که حد الامکان پاسخ دقیق­تر و واقعی تر باشد .

این مورد در تمامی کنتور های تکفاز و سه فاز اعم از الکترو مکانیکی و دیجیتال کاربرد دارد و می­تواند مورد استفاده قرار گیرد . و با توجه به وجود فانتوم لود سریعاً می­توان تست مذکور را انجام داد و به پاسخ منطقی و مطمئنی رسید .

à تنظیمات

اين بخش جهت تنظيمات و كاليبراسيون نرم افزاري دستگاه طراحي شده است و ورود به آن نياز به وارد كردن رمز عبور دارد .

مورد اول جهت کالیبراسیون نرم افزاری دستگاه MTR312 تعبیه گردیده است . درصورت انتخاب این گزینه با منوی زیر روبرو میشویم بطوریکه ولتاژ و جریان رامی توان به هر عددی ضرب و تفسیم و جمع و تفریق کرد و دستگاه را نرم افزاری کالیبره کرد.

درصورت انتخاب این گزینه با منوی روبرو میشویم بطوریکه ولتاژ و جریان رامی توان به هر عددی ضرب و تفسیم و جمع و تفریق کرد و دستگاه را نرم افزاری کالیبره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید